Google AdWords Reklam Yönetimi

Google Adwords Reklam Yönetimi

Google AdWords Reklam Yönetimi günümüzde artık başlı başına bir iş dalı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu arada Google Ads olarak bir pasta cila işleminden geçti. Bir çok amatör firma bu işi kendisi yapsa da kurumsal olan firmalar işi bilenlere teslim etmektedir. Yani herkesin her işi yaptığı 21. Yüz Yılda bir tüccar da kendi Google Reklamını kendisi yayınlayabilmektedir.

Yukarıda bahsedilen kısım bu işin ne kadar kolay yapılabildiğini gösterse de inceliklerinden bahsetmemektedir. Çünkü bir Gmail hesabınız var kredi kartınız var doğal olarak Google Reklam Hizmetlerinde oturum açıp bir reklam metni oluşturup yayınlayabilirsiniz. Peki böyle yapınca her şey tamam oluyor mu dersiniz?

İnternette her hangi bir ürün ve ya hizmet aradığınızda farklı farklı reklam içerikleri görürsünüz. Bunlar arasında çok uzun açıklamalara sahip olanlar vardır. Reklam yanında telefon numarası olanlar vardır. Reklam yanında farklı bağlantı kanalları olanlar vardır. Salak saçma yarım yamalak yazılmış olanlarda vardır tabi ki 🙂 İşte burada hepsinin ortak noktası Google a para ödüyor olmaları onun dışında hepsi özünde farklı.

Google Adwords Reklam Yönetimi Uzman Desteği Şart

Uzman bir Reklam Yöneticisi kelimelerin gösterim değerlerinden ve puanlarından tutun kampanya nasıl oluşturulur inceliklerine varana kadar her şeyi hesaba katar. Reklam ne kadar sıklıkta gösterilir hedef kitle kimdir bunları bilir. Sizin harcamış olduğunuz bütçenin belkide yarısından daha az bir bütçeye bu işi gerçekleştirebilir. Üstelik sizin gösterim ve geri dönüşlerinizden daha fazla bir kitleyede ulaşabilir.

Google Reklam Yönetim hizmetleri çok basit bir işlem gibi görünsede ciddi takip isteyen bir iştir. Reklamlarınıza saldırabilirler, kalitenizi düşürebilirler vb. bir çok art niyetli rakip yaklaşımları olabilir. Yada bir müşterinizin canını sıkmışınızdır oda size Hz. Ömer adalati yaklaşımıyla verdiğiniz zarar kadarını adil bir şekilde size vermek isteyebilir. Bu ve benzeri durumlar için gerçek anlamda bu işlerden anlayan insanlarla çalışmak size uzun vadede hem zaman kazandırır hem para kazandırır.

Bu Hareketler Trafiğe Kapalı Alanlarda Yapılmalı!

Genel müşteri yaklaşımı nedir? Google Reklam Yönetimi dediğiniz nedir ki ben kendim bile yaparım 🙂 Zaten kendiniz yaptığınız için Google Forbes‘ta yükseliyor siz Maliye’den kaçıyorsunuz. Kültürel bir yoksunluk olan bu işi ben yapayım Mustafa Coşkun bu işten para kazanmasın anlayışı Google Firmasını zengin ederken Esnafı fakirleştirmektedir. Dahası Google Firmasına her ay 2-3 bin TL harcayıp çok az yol kat ederken koymayan maddi varlık, bizim gibi insanlar aylık belli bir yönetim ücreti istediğinde çok kötü koymakta. Sanırsınız şirketi sizin üzerinize aktardı 🙂

Google Reklam Yönetimi bugün herkesin yapabileceği ama herkesin aynı verime ulaşamayacağı bir olgu. Bu yüzden aklı başında bir firmaysanız işi bilen birine teslim edin aksi takdirde çok ödeme yapar az yol kat edersiniz. Hatta zaman zaman da kendinizi komik duruma düşürürsünüz. Reklam metni yanlış olabilir, girilen telefon bilgileriniz yanlış olabilir, site kapanmıştır reklam hala yayındadır yani bu gözler neler neler gördü. İmkanı olsa da sergisini filan açsak o derece vahim bir durum söz konusu.30

Mustafa Coşkun