İçerik Pazarlama Stratejisi

İçerik Pazarlama Stratejisi

İçerik Pazarlama Stratejisi, faydalı içerik, pazarlamanızın merkezinde yer almalıdır. Geleneksel pazarlama her geçen gün etkisini biraz daha kaybetmektedir. Siz ileri görüşlü bir pazarlamacıysanız her zaman yeni ve daha etkili bir yol olduğunu bilirsiniz.

İçerik Pazarlamasına Giriş

İçerik Pazarlama Yaklaşımı, açıkça tanımlanmış bir izleyici kitlesini çekmek ve elde etmek bunun sonucunda da karlı bir müşteri kitlesi oluşturmaktır. Bir biriyle bağlantılı ve tutarlı içerik oluşturmaya ve dağıtmaya odaklanan bir strateji türüdür.

Ürün ve hizmetlerinizi geliştirmek yerine; müşterilerinize ve sorunlarının çözümlerine yardımcı olmak için ilgili ve yararlı içerikler sağlama eylemidir. Günümüzde lider markalar tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalar pazarlamacıların büyük çoğunluğunun içerik pazarlamacılığını kullandığını göstermektedir. Başlıca lider markalar; Microsoft, Cisco Systems, Samsung ve GoDaddy gibi dünyanın önde gelen markalarıdır. Büyük markaların dışında yerel küçük işletmeler tarafından da kullanıldığında kayda değer başarılar ortaya koymaktadır.

İçerik Pazarlama Yaşam Döngüsü
İçerik Pazarlama Yaşam Döngüsü

Neden İçerik Pazarlama

İçerik Pazarlamasını kullanan işletmeler için belli başlı faydaları vardır. Bunlar,

İçerik Pazarlamanın Bugünü ve Geleceği

İçerik pazarlamasını günlük binlerce pazarlama mesajının olduğu ortamda bu kadar ilgi çekici yapan, kişiler ile alaka oranıdır. Bugün Google reklamlarının ve Facebook reklamlarının kişileri inceleyerek onlara ilgili reklam göstermesi gibi. Oysa bunun tam tersi durumu düşünün sizi ilgilendirmeyen içerikler ve bildirimler. Rahatsız edici spamlerden öteye gitmeyecekti.

Harika İçerik Yoksa Harika Pazarlama da Yoktur

Ne tür pazarlama taktikleri kullandığınıza bakılmaksızın içerik pazarlaması bu sürecin bir parçası olmalıdır. Kaliteli içerik, tüm pazarlama biçimlerinin bir parçasıdır.

Sosyal Medya Pazarlaması:

İçerik pazarlama stratejisi, sosyal medya stratejinizden önce gelir.

SEO:

Arama motorları kaliteli, tutarlı ve faydalı içerik yayınlayan işletmeleri ödüllendirir.

Halkla İlişkiler:

Başarılı Halkla İlişkiler Stratejileri, kişilerin işlerini değil, ilgilendikleri konuları ele almaktadır.

PPC:

PPC’nin çalışabilmesi için, harika bir içeriğe ihtiyacınız var. Bu konuda özellikle Google AdWords’e ücretli reklam veren müşterilerime ısrarla anlatmama rağmen anlamak istemiyorlar. Bir birine bağlı işleyişler söz konusu.

Gelen Pazarlama:

İçerik, gelen ziyaretçi trafiğini ve potansiyel müşterileri yönlendirmenin anahtarıdır.

İçerik Stratejisi:

İçerik Stratejisi, çoğu içerik pazarlama stratejisinin bir parçasıdır. Sırf bu alan ile ilgili çalışan metin yazarları, içerik editörleri bulunmaktadır.

Hizmet Satın Al

İçerik Pazarlama Yönetimi hakkında profesyonel bir destek almak isterseniz benimle iletişim kurabilirsiniz.