Çevrimiçi Varlık Analizi – Dijital Kimlik

Çevrimiçi Varlık Analizi Dijital Kimlik

Çevrimiçi Varlık Analizi – Dijital Kimlik yani başarılı bir dijital strateji, web sitenizin ve işletmenizin doğru bir analitik kurulumuna dayanır. Eksiksiz bir şirket analizi ve denetimi, sitenizi ve kampanyanızın endüstrinizi daha iyi anlayabilmesi için yaptığı araştırmayı içerir. Ayrıca, ana rakiplerinize karşı pazarınızdaki mevcut pozisyonunuzu da belirler.

Çevrimiçi Varlık Analizi – Dijital Kimlik ve Google

Potansiyel müşterilerinizin sizi Google‘da neden bulamadığını veya web sitenizin neden sizin düşündüğünüz gibi trafik ve potansiyel satış oluşturmadığını merak mı ediyorsunuz? Rakiplerinizin arama sonuçlarında üstünüzdeki anahtar kelimeler için neden gözüktüğüne ne dersiniz? Bunlar, cevaplarını almanız gereken güzel sorular.

İşletmeniz için pazarlama yapıyorsanız veya yaptırıyorsanız, bu tür soruların yanıtlarını almak çevrimiçi varlığınızı geliştirmenize ve bu cevapları almak için büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Buna ek olarak kapsamlı bir toplam çevrimiçi varlık denetimi yapmanız gerekir; bunun için zaman ve ya personel sıkıntınız varsa dışardan hizmet alabilirsiniz. (Benimle Çalışabilirsiniz.)

Çevrimiçi Varlık Analizi
Çevrimiçi Varlık Analizi

Neden Çevrimiçi Varlık Analizi – Dijital Kimlik

Sıralamanızı artırmak ve çevrimiçi olarak daha kolay bulunabilmek için üzerinde çalışmanız gereken en önemli öncelikli konuları gösteren ayrıntılı bir rapor oluşturun. Denetimler işinize ve sektörünüze bağlı olarak değişebilir, ancak genel olarak, raporunuza aşağıdaki alanları eklemenizi öneririm:

Bu denetimleri gerçekleştirdikten sonra, hangi çabalara odaklanmanız gerektiğini daha iyi anlayacaksınız. Ortaya çıkan rapor sonucunda kendiniz için net bir yol haritası oluşturabilirsiniz.

Bu süreç bazılarına göz korkutucu gelebilir, bu yüzden doğru yolda olmanıza yardımcı olmak için, müşterilerim için geliştirdiğim denetimlere ve sonuçlarıma ulaşmak için kullandığım bazı yararlı araçları site üzerinde paylaşıyorum.

Yine bu konuda deneyimlerimi aktarmam gerekecek olursa bu işlem belirli bir sürede gerçekleşmektedir. Genelde görüştüğüm her on müşteriden yedisi bu iş ertesi gün olsun görüşüne sahip. Ancak arama motorlarının belirli bir işleyişi ve belirli bir algoritması vardır. Siz ne kadar çaba sarf ederseniz edin bazı işlemler mekaniktir ve gerçekleşmesi gereken süreçte gerçekleşir.

Çevrimiçi Varlık Analizi – Dijital Kimlik SEO

Genel anlamda SEO işlemine giriştiğinizde kendinize belirli bir süre ayırın ve bu süre tamamlandıktan sonra değerlendirmelerde bulunun. Sektörde bu işi yapan bilgili, bilgisiz, amatör, deneyimli bir çok kişi bulunduğu için risk almaktan kaçının. Bugün ödeme yapın yarın raporunuz elinizde ve bir sonraki günde Google da birinci sırada olacaksınız. Bunlar tehlikeli girişimler ve bir çoğu hüsranla sonuçlanmaktadır.

Firmanızın Çevrimiçi Varlığının Analizi ve size uygunluğu sürekli denetiminiz altında olmalı ve kurumsal kimliğinize yakışır şekilde varlığını sürdürmeli. Her olumlu duruş, görüş ve yorum sizlere potansiyel müşteri olarak dönecektir.