PayPal Türkiye Son Durum

PayPal Türkiye Son Durum

PayPal Türkiye Son Durum, Geçtiğimiz aylarda BDDK ile anlaşamadıkları için Türkiye’den çekilme kararı alan PayPal gidişi ile kullanıcılarını çok üzmüştü. PayPal üzerinden alışveriş yapan veya bağış toplayan kullanıcılar PayPal’dan sonra başka alternatiflerde istedikleri randımanı yakalamadılar.

BDDK PayPal’dan Türkiye’de iş yapması için ülkemize geri dönmesini istemişti fakat PayPal bunu reddetmişti. Bu süre zarfında BDDK lisansı alamayan PayPal süpriz bir şekilde Türkiye’den çekildiğini söylediği gibi yine sürpriz bir şekilde dönüş yapacağının haberini verdi. Yapılan açıklamaya göre; PayPal 2017’nin Mart ayında ülkemize dönüş yaparak tekrar kaldığı yerden yola devam edecek. BDDK’nın isteğini kabul etmeyen PayPal ülkemize nasıl bir yöntemle dönmeyi kabul etti.

PayPal Türkiye Son Durum Hakkındaki Gelişmeler

PayPal, Cross Border sistemi ile sınır ötesinden Türkiye’de yeniden işe koyulacak ve sunucularını ülkemize taşıyacak. PayPal’ın aldığı kararı BDDK onayladı. E-ticaret yapan firmaların farklı ülkelerde de ticaret yapması için geliştirilen Cross Border sistemi PayPal’ın şimdilik tek çıkış yolu olarak görülüyor.

Resmi Sitesi PayPal Türkiye Son Durum

PayPal hizmetini kullanmaya devam edebilir miyim?
PayPal’ın Türkiye’deki müşterileri para gönderemez veya alamaz, hesaplarına erişemez ya da tanımlı banka hesaplarına para çekemezler.
Ayrıca size yardımcı olabilmemiz için destek@paypal.com adresinden PayPal Müşteri Hizmetleri’ne de ulaşabilirsiniz.
Başka bir ülkeden PayPal hesabı açabilir miyim?
Kullanıcılarımızın PayPal hesaplarını ikamet ettikleri ülkede açmaları gerekir.
PayPal hesabımdaki parayı nasıl alabilirim?
Ayrıca size yardımcı olabilmemiz için destek@paypal.com adresinden PayPal Müşteri Hizmetleri’ne de ulaşabilirsiniz.
Birisi benim PayPal hesabıma para göndermeye çalışırsa ne olacak?
Türkiye’deki müşterilerimiz para gönderemez ya da alamazlar. Bu işlemler başarısız olur ve bu tip bir işlemin artık mümkün olmadığı bildirilir.
PayPal Müşteri Hizmetleri’ne nasıl ulaşabilirim?
Müşteri hizmetleri ekibimize destek@paypal.com adresinden ulaşabilirsiniz.
PayPal Türkiye Son Durum ne olur bilmiyoruz ancak gelişme olursa buradan paylaşabiliriz.