PayPal Türkiye Son Durum

PayPal Türkiye son durum netleşmeye başladı. Dünyanın en büyük çevirimiçi ödeme platformlarından biri olan PayPal, geçtiğimiz yıl Türkiye'ye hizmet vermeme kararı almıştı. Ancak yeni gelişmelerle birlikte PayPal, 2017 Mart'ta tekrar Türkiye'de olacak.

0
1630
PayPal
PayPal

[kkstarratings]

Geçtiğimiz aylarda BDDK ile anlaşamadıkları için Türkiye’den çekilme kararı alan PayPal gidişi ile kullanıcılarını çok üzmüştü. PayPal üzerinden alışveriş yapan veya bağış toplayan kullanıcılar PayPal’dan sonra başka alternatiflerde istedikleri randumanı yakalamadılar.

BDDK PayPal’dan Türkiye’de iş yapması için ülkemize geri dönmesini istemişti fakat PayPal bunu reddetmişti. Bu süre zarfında BDDK lisansı alamayan PayPal süpriz bir şekilde Türkiye’den çekildiğini söylediği gibi yine süpriz bir şekilde dönüş yapacağının haberini verdi. Yapılan açıklamaya göre; PayPal 2017’nin Mart ayında ülkemize dönüş yaparak tekrar kaldığı yerden yola devam edecek. BDDK’nın isteğini kabul etmeyen PayPal ülkemize nasıl bir yöntemle dönmeyi kabul etti.

PayPal, Cross Border sistemi ile sınır ötesinden Türkiye’de yeniden işe koyulacak ve sunucularını ülkemize taşıyacak. PayPal’ın aldığı kararı BDDK onayladı. E-ticaret yapan firmaların farklı ülkelerde de ticaret yapması için geliştirilen Cross Border sistemi PayPal’ın şimdilik tek çıkış yolu olarak görülüyor.