Ankara SEO Bölgesel SEO

Ankara SEO Bölgesel SEO

Ankara SEO Bölgesel SEO ile ilgili olarak burada sizinle paylaşmak istediğim ipuçları olacaktır. Ankara SEO Bölgesel SEO İçin Uygulanabilir İp Uçları ile SEO çalışması yapmayı düşünen küçük işletmeler için oldukça yararlı bir içerik olacak. Sitenizin büyüklüğüne ve iş potansiyelinize göre ciddi oranlarda bir ziyaretçi akışı sağlayabilirsiniz.

İpucu: Satın alacağınız alan adı içerisinde şehir ismi geçirmeniz oldukça iyi bir yöntemdir. Örnek: https://ankaratemiznakliyat.com

Ayrıca buna bağlı olarak bulunduğunuz şehirde sizin orada olduğunuzu doğrulayan fiziksel bir adres olması. Hatta bu adresi bir de Google+ adresinizle eşleştirip, Google Maps üzerinden kaydını yaparsanız çok şık bir hareket olacaktır. Google Business ile birlikte şirketinize ayrı bir kurumsal hava katabilirsiniz. Bu konuda ki Google kaynakları için buradan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Gerçek Konumlar Kullanma

Yerel bir adres belirtmesek ne olur ki, demeyin sakın. İnsanlara güven veren noktalardan birisi de konumlarıdır. Yani müşteriniz size ulaşabilmelidir. SEO Ankara diye bir başlık atıp İstanbul da bir firmaya SEO hizmeti vermek duruma göre zordur. Ancak Ankara’da konuşlanan bir firma için hizmet vermek diğerine nazaran daha kolaydır. Bunun sebebi çok açık, müşteri herhangi bir şekilde görüşmek isterse bu kolaylıkla sağlanabilir ama diğer durum için ekstra kaynak gerekir.

Google Adres doğrulaması yapmanızı ısrarla öneririm. Bazıları Google öyle bir zarf göndermiyor vs. karamsarlığına ya da yanılgısına kapılıyor ancak durum öyle değil. Kaç firmaya bizzat aldırdığımı bilirim burada olay tamamen sizin takibinizde. Hatta Google bunun için de alternatif yollar arıyor ve uygulamaya çalışıyor.

Ankara SEO diye bir tabelam olduğunu düşünün ve bu firma hakkında da 300 kelimeye yakın da bir açıklama yazdığımı. Hatta 5-6 adet görsel ile de içerikleri zenginleştirdiğimi. Oluşturulan içeriklerin de Ankara, Etimesgut, Çankaya, Yenimahalle vb. Ankara Bölgesini hedefleyen SEO kelimesi ile eşleştirilmiş varyasyonlarından türetildiğini…

Evet aşama aşama Google da yerelleşmeye doğru gidiyorsunuz demektir. Bu arada 0312 alan kodlu bir de telefon numaram olduğunu düşünün 1+ bonus daha kazandınız. Hatta bu numarayı doğrudan aramaya ilişkilendirirseniz Mobil Cihazlardan giren ziyaretçileri tek tuşla kendinize bağlayabilirsiniz. Google böyle inceliklere önem veren bir yapay zekaya sahip. Yine de tek başına yeterli olacağını düşünmemelisiniz.

İhmal Edilmeyecekler Ankara SEO Bölgesel SEO

Bu arada dijital dünya Google’dan ibaret değil. Her zaman bir B planınız olmalıdır. Yani bu ne anlama geliyor. Yandex Map, Bing İşletme Hesabı, Apple Haritaları sizin için her zaman alternatif olmalıdır. Çünkü farklı kitleler ve farklı çözümlere açık olmalısınız. Aynı anda her yerde olabilmelisiniz. İçinde bulunduğumuz bilgi çağı zaten buna el veriyor. Bu yüzden yatırımlarınızı asla tek bir mecraya bağlamayın. Unutmayın ciddi bir Apple kullanıcı kitlesi var ve siz bunu göz ardı edemezsiniz. Hala bilgisayarlar Microsoft işletim sistemleri ile çıkıyor yani siz Bing’i kullanmıyor olabilirsiniz. Ancak bu Bing üzerine çalışma yapmayacağınız anlamına gelmemeli. Tüm kaynakları sonuna kadar kullanmalısınız. Dinamik bir yapı kurmak her zaman farklı kapılar açacaktır.

Kurumsal Varlık ve Ankara SEO Bölgesel SEO

Web sitenizde, Google Business, Google+ sayfanızda mümkün olduğunca yaptığınız işlere yer verin ama bunları yazarken bir yer ile de ilişkilendirmeyi unutmayın. Çünkü sizin hedefiniz belli artık siz Ankara’ya ürün satmak istiyorsunuz, Ankara’da ki firmalarla iş yapmak istiyorsunuz bu yüzden gereksiz yere İstanbul Kapalı Çarşı ile ilgili içerik bulundurmamaya özen gösterin.

Birde göz ardı etmemeniz gereken kabul görmüş anahtar kelimeler vardır. Bunları da kullanmaya özen gösterin. Mesela Koca Tepe Cami inin karşısında yer alan firmamız yada Anıtkabir giriş kapısına 100m uzaklıkta bulunan ofisimiz gibi tanımlayıcı kalıplara bolca yer vermek gerekir.

Bir diğer etken yöntem ise “Ankara SEO” firmasını daha fazla Ankaralıya ulaştırmak için; Ankara Bölgesinde yayın yapan Firma Rehberlerine kayıt etmek, Sosyal Medya da Ankara ile ilgili kanallara, gruplara üye olmak bu sayede sitenize bölgesel bir de trafik kazandırmış olacaksınız. İşte burada bahsedilen bir kaç basit yöntem ile Google arama motorunun dikkatini çekmeyi başarabilirsiniz ve sitenizi ekstra ücretler ödemeden Google da ilk sıralara yükseltebilirsiniz. Deneyin eğer gerçekten sonuç alamazsanız iletişim kurmaktan çekinmeyin.