Yeni Yıl Yeni Blog

0
986

Uzun bir aradan sonra yeniden kendi sitemden içerikler paylaşmaya başladım. Önceki siteme baktım ve bildiğiniz nostalji yaşadım. 2006 yılı gibi son güncelleme tarihi yazıyordu. Yani o site ile aynı zamanda doğan çocuklar nerdeyse okuldan mezun olacaklar.

2016 aralık ayı itibarıyla hem alt yapısal hem içerik anlamında köklü bir değişiklik yapayım istedim. 2001 yılına dönecek olursak ilk sitem ASP ile yayınlanmıştı. Daha sonra Joomla efsanesi yayılmaya başladığında bir dönem de ona geçmiş bulundum. Ancak Microsoft eğitimleri alıp o platformda hizmet vermeye devam edince ister istemez o platforma geçmek gerekti. Sattığımız hizmet ürün Microsoft’un kendi kullandığımız Open Source 🙂 Bu müşteri üzerinde kalıcı bir etki bırakmıyor. Eğer Microsoft ürünleri ve hizmetleri iyi diyorsanız onu ağırlıklı olarak kendi yaşantınızda da kullanmanız gerekiyor.

Uzun süre ASP ile yayın yapmaya başladık. Hatta Cihan bile bu yazılımı kullanmaktan vazgeçmedi hiç. Zaman zaman üzerine eklemeler de yapmış o. Ben durumu biraz daha abarttım ve WordPress e geçirdim. Bu Joomla’dan daha iyi geldi bana. Bir kaç müşterime de böyle sistemler kurup denedikten sonra daha bir keyifli hal aldı. Açıkçası şunu belirtmeliyimki CMS sistemlerinde WordPress efsane olmuş çıkmış. Artık Open Source karşı değiliz aradan geçen onca zaman çok şeyi alıp götürmüş.

Evet yeni yıl yeni umutlar derken 2017 yılı herkes için beklediği gibi geçer inşallah. Bende elimden geldiğince Bilişim ile alakalı içerikleri İngilizce, Almanca ve Türkçe olarak burada sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Yazılar alıntı olabilir, çeviri olabilir, bana ait yorumsal nitelikte olabilir ama ne olursa olsun işinize yarayacak türden şeyler olmasına özen göstereceğim. Şimdiden mutlu yıllar.

CEVAP VER

4 + 9 =