Otelz.com’a Sanko’dan 13 Milyon Liralık Yatırım

0
517
Otel Z Haberleri
Otel Z Haberleri

Türkiye’nin en büyük yerli otel rezervasyon sitesi otelz.com, Sankonline’dan 13 milyon liralık yatırım aldı.

Türkiye’nin en büyük yerli otel rezervasyon sitesi otelz.com, Sankonline’dan 13 milyon liralık yatırım aldı. Sankonline’ın 11 milyon TL ile hakim katılım sağladığı yatırım turuna Howzat Partners ve mevcut ortaklar da 2 milyon TL ile iştirak ettiler.

“DÜNYADA SES GETİRECEK BİR TEKNOLOJİK ALTYAPI ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ”

Bu yatırım anlaşması ile ulusal ve uluslararası arenada büyüme hedefleri doğrultusunda önemli bir adım attıklarını belirten otelz.com CEO’su Bertan Aner, şöyle konuştu:
“Türk turizminin pazar bağımlılığını bitirecek dünya çapında kabul görmüş bir online oyuncuya ihtiyacı olduğu gerçeği sektör tarafında uzun süredir dile getiriliyordu. İşte tam bu noktada Türkiye’deki otelleri tüm dünyaya tanıtmak için 2013 yılında zorlu bir yolculuğa başladık. Bu süreçte bulunduğumuz coğrafyada sektörü derinden etkileyen birçok olumsuz gelişme yaşandı. Bu sebeple pazarda oluşan daralmanın etkilerinin bir an önce bertaraf edilmesi ve sektörümüzün canlandırılması için gece gündüz çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda küresel arenada ses getireceğine inandığımız yeni bir teknolojik altyapı üzerinde çalışıyoruz.”

“YENİ İŞ BİRLİKLERİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Aner, “Aynı zamanda yenilenmiş mobil uygulama ve çok dilli web/mobil site projelerimizi kısa bir süre sonra hayata geçireceğiz. Böylece yerel pazardaki liderliğimizi pekiştirerek, uluslararası pazarlarda yeni iş birlikleri gerçekleştireceğiz. Booking.com’un Türkiye faaliyetlerinin durdurulmasından sonra pazarda liderliği üstlenerek otelcilerin zararını minimum seviyeye çekmek için gece gündüz çalışan otelz.com ailesi olarak sağladığımız bu finansman desteği ile birlikte Türk turizmine sunduğumuz katkıyı artırarak, otellerimize yüksek adetlerde rezervasyon göndermek için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

“TÜRK TURİZMİNE KATKI SAĞLAMAK İÇİN YATIRIM YAPTIK”

Sankonline Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Konukoğlu ise yatırımları ile ilgili olarak şunları söyledi;
“Dijital dünyadaki yeni ekonomileri uzun süredir takip ediyor ve bu doğrultuda çeşitli yatırımlara imza atıyoruz. Otelz.com bir süredir takip ettiğimiz ve hızlı büyümesinin yanında, doğru teknolojik hamleler yapan bir girişim olduğu için, bu yatırımın Türk Turizmine katkı sağlayacağını da düşünerek yatırım turuna liderlik ettik.”