İzmirli Kadın Girişimcilerin E-ticaret Sloganı; ‘İzmir’de Biz Yaptık’

0
586
İzmirli Kadın Girişimciler
İzmirli Kadın Girişimciler

İzmir Ticaret Borsası (İTB)’nın koordinatörlüğünü yaptığı TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu, girişimci kadınları desteklemek amacıyla yürütülen e-ticaret projesine sloganı buldu.

İzmirli Kadın Girişimcilerin E-ticaret Sloganı; ‘İzmir’de Biz Yaptık’

İzmir Ticaret Borsası (İTB)’nın koordinatörlüğünü yaptığı TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu, girişimci kadınları desteklemek amacıyla yürütülen e-ticaret projesine sloganı buldu. İTB’nin tarihi meclis salonunda bir yapılan toplantıda üyeler, “www.gittigidiyor.com” sitesinde açılan sanal dükkanda, “Egeli Kadın Girişimciler” ve “İzmir’de Biz Yaptık” sloganlarının kullanılmasına karar verdi.

TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Seza Yorulmaz, “Bu projeyle çok farklı ortamlarda faaliyet göstermekte olan kadın girişimcilerin el emeği ürünlerini satışa sunduk. Sitedeki tüm ürünler, amatör kadınlar tarafından elde üretilmiş olup bu dükkandan ürün satın almak, üretici kadınlar için gelir kaynağı anlamına gelmektedir. Ayrıca diğer kadınlar için de rol modeli oluşturacaktır.” dedi.

Projenin hizmet ettiği amaç doğrultusunda başarıya ulaşmasının önemli olduğunu vurgulayan Yorulmaz, “Kadın girişimciliğini desteklemek, evdeki kadını cesaretlendirmek ve başka üretici kadınların da var olmasını sağlamak için lütfen bu dükkandan ürün satın alınız. Sloganlar ve internet sitesi tanıtımı, projenin geniş kitlelere yayılması açısından önemli. Tanıtım faaliyeti olarak ilk etapta TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun internet sitesinde web dükkanın tanıtımı ve linkinin yer alacağı bir alan açılacak. Ayrıca sosyal ağlarda projenin tanıtım ve içeriğini yayınlayacağız.” şeklinde konuştu.

Toplantıya katılan kurul üyeleri ise sloganlar hakkında görüş alışverişinde bulundu. Oylama sonucunda sitedeki dükkan tanıtımlarında Ege genelinde “Egeli Kadın Girişimciler”, İzmir kapsamında “İzmir’de Biz Yaptık” sloganlarının kullanılması kararlaştırıldı. Alışveriş sitesindeki proje sayfasında yer alacak tanıtım yazısı da belirlendi. Ayrıca e-ticaret projesine müracaatların devam etmekte olduğu, projeye dahil olmak isteyenlerin “benyaptim@izmirkadingirisimci.com” eposta adresine ürün resimlerini ve şahsi bilgilerini içeren bir mesaj yollaması gerektiği belirtildi.