Arkadaşı İçin Kurduğu E-ticaret Sitesiyle Sektörün Kayseri Lideri Oldu

0
650

Kayseri’de bir arkadaşına kurduğu e-ticaret sitesinin yönetimini de yapan Erhan Atay, 4 yılda 25 büyük e-ticaret sitesine ürün tedarik eden firma haline geldi.

Arkadaşı İçin Kurduğu E-ticaret Sitesiyle Sektörün Kayseri Lideri Oldu
Kayseri’de bir arkadaşına kurduğu e-ticaret sitesinin yönetimini de yapan Erhan Atay, 4 yılda 25 büyük e-ticaret sitesine ürün tedarik eden firma haline geldi. Daha önce günlük 3-4 olan sipariş sayısı, şu anda ortalama 600’e çıktı.

Firmalar hızlı bir şekilde ürettikleri ürünleri pazarlama alanı arıyor. Bu alanların başında da e-ticaret geliyor. Bunun farkında olan işadamları ise yatırımlarını bu alana yapıyor. Kayseri’de daha önce müşterilerine internet ve bilgisayar alt yapıları hizmeti sunan Prado firması bunlardan birisi. Firmanın doğuş hikayesi de biraz ilginç. Bez dolap işi yapan bir arkadaşına e-ticaret sitesi kuran firma sahibi Erhan Atay, arkadaşının ‘Ben ilgilenemem’ diyerek sitenin yönetimini de kendisine vermesiyle macera başlıyor. Arkadaş hatırına ve şaka yollu girdikleri sektörde sparişler her geçen gün artınca Atay, e-ticaret sektörüne girmeye karar veriyor. “İlk sene kendi markamızla satışlar yaptık.” diyen Atay, “Daha sonra büyük yerlerden talep gelince yeni anlaşmalar yaptık. Günlük 3-4 kargoyla başladığımız e-ticarette şu anda 600 civarında kargo çıkışı yapıyoruz. Üretici ile e-ticaret firmaları arasında köprü olduk ve 100’ün üzerinde ürünle 25 e-ticaret sitesine hizmet sunuyoruz. Bez dolap alanında da Türkiye’de tek firmayız.” dedi.

Bu işi Kayseri’de kendileri gibi büyük çaplı yapan ikinci bir firmanın olmadığını belirten Atay, firma olarak ürün satmadıklarını sadece e-ticaret sitelerine ürün temin ettiklerini kaydetti. Tüketicinin alışverişini e-ticaret sitesinden yaptığını vurgulayan Atay, “Alınan ürünü tüketiciye biz gönderiyoruz. Satılan ürünü de Türkiye’nin her yerine ve Kıbrıs’a en geç 2 gün içinde ulaştırıyoruz.” diye konuştu.