Apple’dan Yapay Zeka Atılımı! iPhone 8’de Siri Çok Farklı Olacak

Yeni iPhone 8'de önemli değişiklikler yapan Apple'ın, dijital asistanı Siri'yi büyük ölçüde değiştireceği söyleniyor. Aksi takdirde rakiplerinin çok daha gerisinde kalacak.

0
1059
iPhone Siri Türkçe
iPhone Siri Türkçe

Apple’ın sesli asistanı Siri her yıl yeteneklerini yeniliyor ancak yeni bir rapor, yeni iPhone’da Siri’nin yapay zekasında önemli gelişmeler olacağını söylüyor.

2017’DE ÖNEMLİ YER TUTACAK

Apple’ın iPhone 8’in cam gövde, çerçevesiz ekran gibi büyük değişikliklere gitmesiyle, Siri’ye de el atacağı düşünülüyor. Bunun yanı sıra 2017’nin telefonları arasında yapay zekanın önemli yeri olacağı söyleniyor. Bu yüzden Apple, rakiplerinden geri kalmamak zorunda.

RAKİPLERİ GELİŞİYOR

Örneğin şu an Çin’de satılan Huawei Honor Magic, yapay zeka ve sensörler yardımıyla kilit ekranındaki uyarıları sadece sizi algıladığında gösterdiğini ileri sürüyor. HTC’nin geçen günlerde tanıttığı U Ultra ve U Play de yapay zeka yardımıyla size özel bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

YAPAY ZEKADA GOOGLE’I YAKALAYABİLECEK Mİ?

iPhone 4S ile birlikte 2011’de ortaya çıkan Siri, o dönemde geleceğe yönelik bir teknoloji olarak görülüyordu. 2011’den bu yana üzerinde küçük geliştirmeler yapılan Siri, günümüzde Google Assistant’ın gerisinde kaldığı düşünülüyor.
Kaynak: Chip.com.tr